Urządzamy nowe mieszkanie kupione od dewelopera

Tuż po zakupie i odebraniu mieszkania od dewelopera, a zatem dwóch wydawałoby się najważniejszych krokach w procesie przenoszenia się „na własne”, stajemy przed kolejnym wyzwaniem – urządzeniem tegoż mieszkania. Pamiętajmy bowiem, że inwestycje deweloperskie w Gdańsku i nie tylko zapewniają mieszkania w tak zwanym „stanie deweloperskim” – gotowe do remontu, urządzenia i dopiero potem zamieszkania. Od czego zatem zająć proces aranżacji naszych nowych „czterech ścian”? Na tym zamierzamy skupić się w tym artykule.

Pomysł podstawą sukcesu

Zanim jeszcze kupimy jakikolwiek element wystroju naszego nowego mieszkania powinniśmy zastanowić się, jak powinno ono docelowo wyglądać. Ważne jest odnalezienie odpowiedniego stylu, w którym zostanie utrzymane każde pomieszczenie w nowym lokum. Jak jednak to zrobić? Przede wszystkim weźmy pod uwagę metraż, jakim będziemy dysponować – jeżeli mamy już mieszkanie, wybierzmy się do niego i „na sucho” wyobraźmy sobie stojące w nim rzeczy. Jeżeli to jeszcze powstaje, spójrzmy na jego rzut i zróbmy to samo.

Jeżeli chodzi o sam styl, warto zapoznać się z inspiracjami czy to w Internecie, czy też w salonach z meblami. Choć bezgraniczne poleganie na nich byłoby dużym błędem, mogą one nam dać pomysł na to, w jakiej stylistyce powinniśmy utrzymać nasze cztery kąty. Pamiętajmy jednak, że wszystko ma odzwierciedlać nasze gusta i preferencje. To na nich polegajmy najpierw, dopiero w dalszej kolejności patrząc na to, co przedstawia Internet.

Co najpierw? Odpowiednie priorytety

Jeżeli mamy już swój główny plan na urządzenie mieszkania i wiemy, w jaki styl celujemy, jaka kolorystyka nam najbardziej odpowiada i czego absolutnie w nim nie chcielibyśmy, powinniśmy skonfrontować to wszystko z budżetem, jakim dysponujemy. Jako że zazwyczaj jest on ograniczony, zadbajmy o odpowiednie ustalanie priorytetów wydatkowych. Na samym początku kupmy więc te rzeczy, które są nam potrzebne do życia codziennego (sprzęt RTV i AGD wiedzie tutaj prym), a dopiero później niemające swojego funkcjonalnego zastosowania elementy dekoracyjne. Jeżeli chodzi o bardziej techniczną stronę, włóżmy więcej pieniędzy w podłogi i ściany – ich późniejsza zmiana może okazać się kłopotliwa i bardziej kosztowna. Inne, mniejsze elementy mieszkania możemy wymienić lub dokupić już w trakcie mieszkania – nie traćmy więc na nie naszego początkowego budżetu, ten przeznaczając na rzeczy, które są absolutnie najważniejsze.

Podsumowanie

Urządzenie nowego mieszkania, w szczególności jeżeli chodzi o inwestycje deweloperskie w Gdańsku, to wcale nie jest tak łatwa sprawa, jak z pozoru mogłoby się wydawać. W tym wszystkim należy zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie podejście do całego procesu – niepolecane jest „pójście na żywioł” i nieprzemyślane łączenie kolejnych elementów dekoracyjnych w całość. Znacznie lepiej jest porządnie się nad wszystkim zastanowić, stworzyć własny plan i ustalić główną stylistykę mieszkania – wtedy będzie ono wyglądało pięknie, spójnie i po prostu świetnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here