Armatura łazienkowa

Pod terminem takim jak „armatura” znajduje się szeroka gama różnych komponentów przeznaczonych do wyposażenia wnętrz, w tym także do łazienki. Armatura to także różnego rodzaju baterie, czyli elementy umożliwiające nam korzystanie z wody. Jakich baterii potrzebujemy do łazienki?

Aktualnie w sprzedaży można znaleźć pełną paletę armatury łazienkowej. Dzisiaj nie musimy już ograniczać się tylko do paru modeli dostępnych w sklepach, ponieważ mamy do dyspozycji nawet kilkaset różnych wzorów od producentów z Polski oraz z innych krajów.

Ciekawym rozwiązaniem przy zakupie armatury może być skorzystanie z specjalnych outletów kuchennych i łazienkowych. To sklepy oferujące końcówki serii, po zdecydowanie niższych cenach. Na bateriach właśnie zaoszczędzić można nawet 50-70% więc warto przed zakupem rozejrzeć się w internecie w poszukiwaniu takich sklepów i wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

W łazience instalujemy najwięcej armatury, ponieważ to właśnie tam także najczęściej korzystamy z wody. Jakie baterie łazienkowe będą zatem najbardziej potrzebne w łazience?

Rodzaje armatury łazienkowej:

  • baterie umywalkowe
  • baterie wannowe
  • baterie prysznicowe
  • baterie bidetowe

Najczęściej w łazienkach spotykamy baterie wannowe i umywalkowe lub prysznicowe w zależności od tego, czy łazienka ma wannę lub prysznic. Coraz częściej łazienki wyposażane są także w bidety, dlatego też należy dobrać do nich również odpowiednie baterie bidetowe.

Jak wybrać dobrą armaturę łazienkową?

Przy doborze najlepszej armatury łazienkowej należy wziąć pod uwagę szereg czynników. Najczęściej patrzymy wtedy na kwestie estetyki, ale warto wskazać, że to jeszcze nie wszystko, gdy chcemy, aby armatura nie tylko cieszyła oczy, ale także była funkcjonalna, trwała, łatwa w obsłudze.

Obecnie najczęściej do łazienek wybierane są baterie mieszalnikowe, czyli z jedną rączką umożliwiającą mieszanie wody ciepłej i zimnej. To rozwiązanie wygodne i przyjęte w naszym kraju od wielu lat. Standardem są już głowice ceramiczne, które zapewniają sprawne działanie przez lata.

Baterie łazienkowe mogą być też wyposażone w termostat. Baterie termostatyczne pozwalają na utrzymanie temperatury wody na określonym poziomie. Polecane są także do domów, w których są dzieci, ponieważ zabezpieczają przed odkręceniem zbyt gorącej wody.

Z aktualnymi modelami producentów armatury łazienkowej możemy zapoznać się już teraz przez internet. Zakupy armatury także można zrobić on-line!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here