Aranżacja łazienki w stylu loft - pomoc w wyborze wyposażenia

Loft na trwałe zawitał do polskich mieszkań i domów. Chętnie korzystają z niego młodzi Polacy, pragnący urządzić swoje cztery kąty na modłę nowoczesnego stylu amerykańskiego. Loft kojarzy się przede wszystkim z Nowym Jorkiem oraz nowocześnie urządzonymi, funkcjonalnymi wnętrzami. Poniżej rozwijamy i przybliżamy temat aranżacji loftów oraz dedykowanych do loftowych łazienek elementów wyposażenia. Skupiamy się nie tylko na armaturze i urządzeniach wykorzystywanych bezpośrednio w tym pomieszczeniu, ale również na ozdobach i systemach osłonowych, które wzmocnią efekt aranżacyjny. 

Loft w łazience – jak się za to zabrać? 

Urządzanie pomieszczeń w stylu loftowym warto rozpocząć od dwóch podstawowych spraw, czyli kolorystyki oraz rozlokowania sprzętów. W pierwszej kwestii – dominującym kolorem w stylu loft jest brąz oraz szary, szczególnie w odcieniach typowych dla betonu. Warto zdecydować się na ściany i podłogi o takiej kolorystyce, a także podporządkować względem nich pozostałe elementy wyposażenia. 

Odnośnie drugiej kwestii – czyli rozlokowania sprzętów – warto pamiętać, że w stylu loft liczy się dystans oraz wolna przestrzeń. Łazienka loftowa nie musi być szczególnie duża, jednak powinna być wygodna w czasie codziennego użytkowania oraz umożliwiać swobodne przemieszczanie się. Często sprzęty łazience ulokowane są bezpośrednio przy ścianach, a jej centralne miejsce zajmuje wolnostojąca wanna lub kabina typu walk in.

Urządzenia łazienkowe do aranżacji loftowych 

Wybierając umywalkę, kompakt WC oraz kabinę prysznicową warto kierować się ich sposobem wykonania oraz dopasowaniem do stylu loft. Umywalka nie powinna być przesadnie stylizowana, dobrze wypadają zwykłe miski w kształcie owalnym lub prostokątnym. Dobrym wyborem będą umywalki nablatowe, a także misy kamienne lub granitowe. 

Również wanna w łazience loftowej nie powinna posiadać nadmiernej ilości zdobień. O wiele lepiej sprawdzają się proste bryły o delikatnie wygiętych łukach krawędzi. Wanny takie możesz wyeksponować, ustawiając na środku pomieszczenia lub też dosunąć do ściany. Często też zamiast wanny decydujemy się na kabiny prysznicowa pozbawione brodzika. W ich konstrukcji występują niemal wyłącznie cienkie listwy oraz przeszklone powierzchnie. W ten sposób idealnie wpasowują się w cały charakter pomieszczenia. 

Tkaniny i systemy osłonowe na okna również mogą pomóc Ci w uzyskaniu upragnionego efektu. Wybierając dywan do łazienki loftowej, warto zacytować się na kilka niewielkich modeli o podobnym kroju oraz pozbawionych nadmiernych ozdób. Wiele osób decyduje się na dywan w odcieniach czerni lub monochromatyczne, prezentujące delikatne desenie geometryczne lub abstrakcyjne. 

System osłonowy na okno musi być nie tylko praktyczny; równie dobrze może odpowiadać Twoim preferencjom estetycznym i podkreślać efekt stylu loft. Warto zdecydować się na rolety lub żaluzje, które dodają pomieszczeniu typowo industrialnego charakteru. Polecamy zwłaszcza rozważyć zakup rolet typu dzień i noc (dostępne na: https://rolety24.net/rolety-dzien-i-noc), których konstrukcja odpowiada najważniejszym wyznacznikom stylu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here