Bateria sztorcowa do wanny

Baterie sztorcowe – czyli stojące – należą do grona najchętniej wybieranych. Dotyczy to zarówno umywalki, zlewozmywaka jak i wanny. W tym ostatnim przypadku baterie sztorcowe okazują się wyborem szczególnie trafionym. Ich użytkowanie jest niezwykle wygodne, a ilość zajmowanej powierzchni idealnie odpowiada konstrukcjom wanien. Poniżej przybliżamy temat baterii sztorcowych dedykowanych do wanny oraz podpowiadamy jakie ich modele warto wybrać do swojej łazienki. 

Bateria kompaktowa i funkcjonalna – oraz jak ją znaleźć 

Wielu użytkowników wanien preferuje wybór niewielkich baterii, które nie będą zajmować zbyt dużo wolnej przestrzeni, a których użytkowanie będzie maksymalnie komfortowe i proste. Do takich należą niewielkich rozmiarów baterie sztorcowe, przeznaczone do montażu na powierzchni wanny. Często nazywa się je bateriami nawannowymi. Niektórzy odbiorcy sięgają nawet po zwykłe umywalkowe baterie sztorcowe, które pragną zaadoptować w swojej wannie.

Dobrym pomysłem będzie zakup baterii jednouchwytowej, wyjątkowo wygodnej w czasie codziennego użytkowania. Baterie takie posiadają zwartą konstrukcję, a w ich korpus włączony jest zarówno drążek jak i wylewka. Baterie te są też wyjątkowo łatwe w montażu, a przepływ wody może uzyskać w nich bardzo zadowalające parametry. 

Bateria wygodna w użyciu – czyli jaka? 

Baterie sztorcowe emitują zazwyczaj normalny strumień wody, który nie jest ani za bardzo rozproszony, ani nadmiernie napowietrzony. Wybierając baterię wannową, warto zwrócić uwagę na sposób działania dołączonej do niej słuchawki prysznicowej. Powinna posiadać przynajmniej kilka zmiennym programów natryskowych, o odmiennej sile i kondensacji. Warto też zwrócić uwagę na jaką długość możesz wyciągnąć daną słuchawkę. Doradzamy wybór modeli krótszych niż 1,50 metra, które mogą okazać się niezbyt poręczne. 

Polecamy też sięgać przede wszystkim po modele wykonane z chromu lub przynajmniej pokryte zabezpieczającą warstwą antykorozyjną. Chrom jest odporny na wilgoć oraz detergenty, a wykonana z niego bateria zachowa swoje oryginalne właściwości przez kilka lat. 

Baterie wolnostojące – designerskie rozwiązanie w Twojej łazience 

Baterie wolnostojące to hit ostatniego sezonu. Nie są montowane na powierzchni urządzenia (ani do ściany), lecz stawiane są na podłodze, obok wanny. Pomimo tego, ich montaż jest bardzo prosty i przebiega szybko. Zdecydowaną zaletą baterii wolnostojących jest ich ciche działanie – w czasie pracy emitują niewielką porcję szmerów, co pozwoli Ci jeszcze bardziej się zrelaksować podczas długich wypoczynków w gorącej wodzie.

Bateria sztorcowa wolnostojąca to także wybór osób pragnących uzyskać atrakcyjne efekty wizualne i aranżacyjne. Baterie takie pasują świetnie do aranżacji loftowych, industrialnych, nowoczesnych, także eleganckich oraz w stylu glamour. Z pewnością, Twoja łazienka stanie się bardziej ekskluzywna gdy wyposażysz ją w polerowaną i połyskliwą baterię sztorcową wolnostojącą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here