przedpokoj

Przedpokój to miejsce, które widzimy jako pierwsze, kiedy wchodzimy do domu. Jednocześnie jest to miejsce, które powinno oferować możliwość pozostawienia w nim niejednej, podręcznej rzeczy, w tym okrycia, parasolki, dodatków czy butów. Dlatego warto zwrócić uwagę na jego wystrój, który powinien łączyć w sobie jak największą funkcjonalność oraz estetykę.

Szafa z lustrem

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia przedpokoju powinna stać się szafa z lustrem umieszczonym na drzwiach. Będzie ona świetnym miejscem na trzymanie okryć wierzchnich oraz dodatków do nich, jak choćby kapeluszy, czapek i szalików. Dzięki temu nie będzie zachodziła konieczność umieszczania tych zajmujących dużo miejsca ubrań w szafie w pokoju, co na pewno ją rozluźni i pomoże w utrzymaniu należytego porządku.

Szafy z lustrem do przedpokoju to także świetny sposób na to, aby rozjaśnić i optycznie powiększyć pomieszczenie. Staną się świetnym dodatkiem dekoracyjnym, dzięki którym nawet mały przedpokój nabierze nowego charakteru i stanie się znacznie bardziej atrakcyjny.

Lustro w przedpokoju, zwłaszcza sięgające do samej ziemi, to także wygodne rozwiązanie ze względu na możliwość dokonania ostatnich poprawek tuż przed wyjściem z domu. To w nim wygodnie obejrzymy się od stóp do głów i zdecydujemy na tej podstawie, czy wszystko wygląda jak należy.

Szafka na buty

Buty zakładamy w przedpokoju i tam chcemy je też trzymać. Dlatego w tym pomieszczeniu nie może zabraknąć specjalnej szafki, która przeznaczona będzie do przechowywania tej części garderoby. Szafka na buty powinna być na tyle obszerna, aby pozwalała nie tylko schować wszystkie pary, ale również pozostawiła odpowiedni przewiew, gwarantujący, że nie ulegną one zepsuciu czy zagnieceniu.

Obok szafki na buty warto umieścić także niewielką podkładkę na aktualnie zdjęte pary obuwia, która sprawi, że ocieknie z nich ewentualna woda czy błoto. Dzięki temu obuwie będzie w dobrym stanie, a jednocześnie nie zniszczy i nie zabrudzi posadzki.

Wieszak

Dobrym pomysłem może być także zamontowanie wieszaka, który może być samodzielnym elementem wyposażenia albo elementem połączonym z innymi, na przykład z niewielką szafą, półkami czy wspomnianą szafką na buty. Taki wieszak pozwoli na przechowywanie tych okryć, które są najczęściej zabierane podczas danej pory roku. Sprawi także, że ubrania, które na przykład zamokły z powodu deszczu, będą mogły swobodnie wyschnąć i nie przeniosą wilgoci do wnętrza szafy. Sprawdzi się także podczas przyjazdu gości, stanowiąc miejsce idealne na ich okrycia.

Miejsce na parasolki

Rzadko stosowanym w naszym kraju rozwiązaniem, które jest bardzo wygodne i zabezpiecza posadzkę, jest stojak na parasolki z funkcją ociekania. Warto postawić go nieopodal drzwi, gdzie będzie jednocześnie przypominał o konieczności zabrania parasola, gdy za oknem pogoda jest niewyraźna, jak i pozwoli go odłożyć na miejsce po powrocie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here